"אני מאמין שבכל קפיצה קדימה, בכל חזון שמסתכל רחוק, יש יותר ויותר חיבור למקורות. ב-a השאיפה היא לשחק על המתח הזה שבין קדום ומתקדם. מחד – 'הכוכבים' של המנות הם חומרי הגלם המובחרים ביותר אותם אנו בוחרים בקפידה. הצוות ואני עסקנו לא מעט בחקר של שיטות כגון עישון, התססה ויישון במטרה ללמוד כל גלם ותכונותיו. ומאידך - החלל הוא עכשווי. הנוף הוא אורבני. אנחנו ממוקמים במרכז מטרופולין חי ובועט, אין איך ולא רצוי לברוח מזה. המתח הזה, דווקא שם קורה מה שמעניין"

 

- יובל בן נריה

Opening Hours

18:30 - 23:30

Mon - Sat

Contact

074-7588818

(10:00-22:00)

Book A Table

......................

Facebook

Instegram

Book A Table

...................

Yuval Ben Neria

 

 

יובל בן נריה 40 נולד בירושלים, אבא לדניאל (6) ואיתמר (4), חי ופועל בתל אביב. בגיל 21 החל את דרכו הקולינרית במטבחים של המסעדות המובילות בישראל, והיה שף ראשי למשך 4 שנים במסעדת ״הרברט סמואל״ המיתולוגית. עבר השתלמויות בארזק (סן סבסטיאן) ובלה ברנרדין (ניו יורק). מאז 2012 משמש כשף ראשי ושותף בקבוצת מסעדות טאיזו: טאיזו, מיאזקי, קפה טאיזו ו-a. 

 

טאיזו נבחרה 6 שנים ברציפות למסעדה הטובה ביותר בטקס פרסי האוכל של טיים אאוט. שף בן נריה נחשב לאחד השפים המוערכים, המדויקים, החדשניים והיצירתיים בישראל - שף אמן, בעל התמחות במטבחים אסיאתיים, בפרשנות אישית ומקומית נועזת, הידוע בשל פרקטיקות המחקר והניהול היסודיות אשר הנחיל בכל מסעדותיו, כשהוא אמון באופן אישי על כתיבת ה״בייבל״, ספר החזון וההפעלה, של כל מסעדה, על כל רבדיה: טעם, עיצוב, חוויה, ריח, שירות, סאונד, תאורה, פסיכולוגיית סועד תוך שימוש במתודולוגיות מחקר עמוקות. יסודיות זו, לצד תשוקתו לגילוי וחקר טכניקות בישול קדומות ומתקדמות, ועבודה עם חומרי הגלם הטובים ביותר - הפכה אותו לשף אליו עולים לרגל חקלאים, יצרנים ומגדלים ארטיזנליים.

Culinary

מסעדת a הינה מסעדה חדשה ובועטת בהובלת השף יובל בן נריה. שם המסעדה a מייצג את הפילוסופיה והפרקטיקה העומדים מאחורי המסעדה ומוצגים לקהל דרך עיצוב מינימליסטי בחלל עד לתפריט רחב אפשרויות הנשען על החזרה להתחלה, לבראשית, לחיבור לטבע וליצריות. המטבח ב- a בנוי מעקרונות הבסיס המגיעים דרך ליקוט, ציד, דיג ושימוש מרכזי באש כטכניקת בישול לצד שימוש בכל חומר הגלם, מזנב עד ראש. בתפריט תמצאו טכניקות בישול שונות כמו יישון, שימור והתססה ושילוב של חומרי גלם יפנים עם טכניקיות מיצוי טעמים, המאפשרות לשף ולצוות המטבח לייצר את הטעם השישי, האוממי. התפריט מחולק לפי שיטות הטיפול השונות בו: נא, צלייה באש, טיגון ובישול באמצעות ברזל (מחבתות).

Menu

......

Sake

 

כחלק מהפילוסופיה של הקבוצה המבוססת על יצירתיות קולינרית במטרה לשים את הלקוח במרכז חוויה ייחודית, זה 5 שנים שבן נריה והצוות עומלים על ייבוא אישי וישיר של מותגי סאקה "בוטיקיים" ממקומות שונים ביפן. כל מסע השראה של בן נריה במזרח הרחוק, וביפן בפרט, כולל ביקורים במבשלות ארטיזינליות במטרה לאצור את תפריט הסאקה העשיר והמגוון ביותר בישראל.

Local Produce

 

a מציגה אסופה מקומית מרשימה של ספקים, שמקדישים את חייהם ליצירת חומרי גלם משובחים. מגדלים ממושב "שרונה" מטפחים גזע בקר וואגיו. חקלאיי המושבים גבעתי וניר דוד מגדלים בקר הולשטיין. דגה – קיימת הבחנה בין גידולי ים לגידולי בריכה. במחלקת הירקות ועשבי התבלין בן נריה מעמיק את קשריו עם 'עלה עלה' שמניבים תוצרים חדשים וייחודיים. 

Design

הרעיון היה לשזור יחדיו את התרבות היפנית עם תרבות המערב לכדי אלגנטיות בועטת, ולשם כך בחרנו להישען על מושגים אדריכליים קלאסים של צורה וחומר בתרבויות היפנית והמערבית ולפסל אותם מחדש לכדי חוויה שקטה אך נוכחת. הכניסה עשויה ממחשבות על טקסים יפנים ועל חווית הגילוי. מרגע חציית המפתן מתחיל להתגלות סיפורה של a.