"אני מאמין שבכל קפיצה קדימה, בכל חזון שמסתכל רחוק, יש יותר ויותר חיבור למקורות.ב-a השאיפה היא לשחק על המתח הזה שבין קדום ומתקדם. מחד – 'הכוכבים' של המנות הם חומרי הגלם המובחרים ביותר אותם אנו בוחרים בקפידה. הצוות ואני עסקנו לא מעט בחקר של שיטות כגון עישון, התססה ויישון במטרה ללמוד כל גלם ותכונותיו. ומאידך - החלל הוא עכשווי. הנוף הוא אורבני. אנחנו ממוקמים במרכז מטרופולין חי ובועט, אין איך ולא רצוי לברוח מזה. המתח הזה, דווקא שם קורה מה שמעניין"

 

- יובל בן נריה

Opening Hours

18:30 - 23:30

Mon - Sat

Contact

074-7588818

(10:00-22:00)

יובל בן נריה 40 נולד בירושלים, אבא לדניאל (6) ואיתמר (4), חי ופועל בתל אביב.

בגיל 21 החל את דרכו הקולינרית במטבחים של המסעדות המובילות בישראל, והיה שף ראשי למשך 4 שנים במסעדת ״הרברט סמואל״ המיתולוגית. עבר השתלמויות בארזק (סן סבסטיאן) ובלה ברנרדין (ניו יורק).

מאז 2012 משמש כשף ראשי ושותף בקבוצת מסעדות טאיזו: טאיזו, מיאזקי, קפה טאיזו ו-a.

טאיזו נבחרה 6 שנים ברציפות למסעדה הטובה ביותר בטקס פרסי האוכל של טיים אאוט.

שף בן נריה נחשב לאחד השפים המוערכים, המדויקים, החדשניים והיצירתיים בישראל - שף אמן, בעל התמחות במטבחים אסיאתיים, בפרשנות אישית ומקומית נועזת, הידוע בשל פרקטיקות המחקר והניהול היסודיות אשר הנחיל בכל מסעדותיו, כשהוא אמון באופן אישי על כתיבת ה״בייבל״, ספר החזון וההפעלה, של כל מסעדה, על כל רבדיה: טעם, עיצוב, חוויה, ריח, שירות, סאונד, תאורה, פסיכולוגיית סועד תוך שימוש במתודולוגיות מחקר עמוקות.

יסודיות זו, לצד תשוקתו לגילוי וחקר טכניקות בישול קדומות ומתקדמות, ועבודה עם חומרי הגלם הטובים ביותר - הפכה אותו לשף אליו עולים לרגל חקלאים, יצרנים ומגדלים ארטיזנליים

Yuval Ben Neriah